Doğal Yaşam Parkı'nda Bayram Yoğunluğu

5.5.2022

Çiğli ilçesinde bulunan, 130 türden yaklaşık 2.000 hayvana ev sahipliği yapan park, bayramda ailesiyle güzel bir gün geçirmek isteyen İzmirliler ile bayram tatili dolayısıyla kente gelenlerden yoğun ilgi gördü. 

Parka gelen çocuklar aslandan file, zürafadan kurda, timsahtan lemura pek çok türden hayvanı görmenin heyecanını yaşadı. 
Ziyaretçiler, gezileri boyunca bol bol fotoğraf çekerken Türkiye'de doğan ilk fil olan ve İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın simge hayvanlarından 11 yaşındaki Asya fili "İzmir" ve fil ailesi üyeleri, en çok ilgi gören hayvanlar arasında yer aldı. 
Yoğunluk nedeniyle parkın girişinde araç kuyruğu oluştu. 
İzmir'de yaşayan Murat DEMİREL, AA Muhabirine, kayınpederinin bayram dolayısıyla İstanbul'dan ziyarete geldiğini, ailece güzel bir gün geçirmek için Doğal Yaşam Parkı'nı gezmek istediklerini anlattı. 
Harun ÇAY da 4 yaşındaki kızı Deniz Ada, 7 yaşındaki oğlu Mustafa ve eşiyle güzel havayı değerlendirmek istediklerini kaydetti. 
Parkı her yıl mutlaka ziyaret ettiklerini belirten ÇAY, "Bu sene bayrama denk geldi. Çocukların en çok zürafa dikkatlerini çekiyor, boyundan dolayı sanırım. Bir de yılanları merakla izlediler." diye konuştu. 
Oğlu Mustafa ÇAY da, hayvanları görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, parkta aslan, fil, kaplan ve zürafa gördüğünü, en çok aslanı sevdiğini söyledi. 
İzmir Doğal Yaşam Parkı müdürü Şahin AFŞİN, Doğal Yaşam Parkı'nın İzmir'de gezilecek yerlerin başında geldiğini ifade etti. 
Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 2 yıldır bayramları buruk geçirdiklerini kaydeden AFŞİN, bu yıl mutlu bir bayram yaşadıklarını söyledi. 
AFŞİN, parka bayramın birinci günü 7 bin, ikinci günü 16 bin ziyaretçinin geldiğini aktararak, üçüncü günü de 20 bini aşmasını beklediklerini kaydetti. 
 

 

Haber Arşivi

ÖĞRENCİLER TOPLADIKLARI ATIKLARDAN HEYKEL YAPTI 11.11.2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "Yaşanılabilir Çevre" çalışmalarına, Karşıyaka Sınav Koleji öğrencileri destek verdi. Öğrenciler, ...

Doğal Yaşam Parkı’nda iştah açan buzlu menü 31.7.2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı Avrupa’nın sayılı hayvanat bahçeleri arasında gösterilen İzmir Doğal Yaşam Park ...

Ceylanlar, İzmir'deki Doğal Yaşam Parkında Çoğalıyor.. 30.6.2022

Farklı yaban hayvanlarına ev sahipliği yapan İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda özel bakımla sayıları her geçen yıl artan "Gazella subgut ...