Sıkça Sorulan Sorular

İzmir Doğal Yaşam Parkı giriş ücretleri her yıl başında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararıyla belirlenmekte olup Anasayfada duyurular bölümünde yer almaktadır. 
İzmir Doğal Yaşam Parkı’na girişler "İzmirim Kart" ve temassız özellikteki banka/kredi kartları ile yapılmaktadır.
0-6 yaş grubu ücretsizdir.
Doğal Yaşam Parkı otopark ve tuvaletlerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Parkımız pazartesi günü hariç haftanın her günü ziyarete açıktır.
İzmir Doğal Yaşam Parkı ziyaret günlerinde sabah 09.00'da ziyarete açılır.
Park'ın kapanış saatleri, gün uzunluğu, değişen hava koşulları ve hayvanların doğal günışığı davranışları düşünülerek YAZ, KIŞ, BAHAR ve GEÇİŞ dönemlerinde değiştirilmektedir.
Tropik Merkez 30 dk önce kapanır.
Anasayfamızdan güncel kapanış saatine ulaşabilirsiniz.

Eğitim, Etkinlikler ve Akülü Gezi Aracından randevu ararak ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Eğitim ve etkinliklerin ayrıntılarına ulaşmak ve randevu almak için anasayfadaki EĞİTİM bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Aracımız 24 kişiliktir. Araçtan sadece randevu alan Anaokulu, Ana sınıfı, Kreş ile Engelli ve yaşlı grupları yararlanabilir. 
Gezi yaklaşık 40-45 dk sürer. Aracın hareket saatleri 10.30 - 11.30 - 13.30 - 14.30'tir.

Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde yoğunluk nedeniyle Akülü Gezi Aracı alana çıkamamaktadır.

Yasa gereği hayvanların ve çocukların güvenliği açısından bisiklet, scooter, kaykay ve benzerleri ile bahçeye girilemez. Parkın içinde sadece çalışanlarımıza iş kolaylığı sağlamak adına sınırlı sayıda bisiklet kullanılmaktadır.

Yasa gereği hayvanat bahçelerine dışarıdan yiyecekle girilmesine izin verilmediğinden parkta piknik yapmak yasaktır. Ancak dilerseniz parkın yanındaki İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait Sasalı Piknik Alanı'nda ücretsiz olarak piknik yapabilirsiniz.

Engelliler için otoparkımızda özel park yeri, girişte özel rampalar ve 3 adet engelli tuvaletimiz bulunmaktadır.
Ayrıca biri çocuk modeli olmak üzere 6 adet akülü, 6 adet aküsüz standart tekerlekli sandalyemiz ücretsiz olarak engelli ziyaretçilerimizin hizmetindedir.

İnternet sitemizden randevu olan engelli gruplarımıza 8-10 ve 25 kişilik Akülü Gezi Araçlarımız da ücretsiz hizmet vermektedir.

Yasa gereği ziyaretçilerimizin evcil hayvanlarıyla bahçemize girmesi yasaktır. Hayvanat bahçeleri hastalıklar yönünde ari ve izole yerlerdir.

Parkımızın içinde gelen ziyaretçilerimiz yaya olarak geziyorlar. Yaşlı veya uzun mesafe yürüyemeyen ziyaretçilerimiz için tekerlekli sandalyelerimiz de mevcuttur. Park ile önceden iletişime geçen engelli, yaşlı ve anaokulu grupları için imkanlar dahilinde akülü araç temin edilmektedir.

Doğal Yaşam Parkı'nın içinde Grand Plaza Aş. ait iki tane kafe hizmet vermektedir. Develi ve kuğulu kafelerimizde çay, kahve, kola gibi içeçeklerin yanında pizza, köfte, patates kızartması, tost gibi fast food yiyeceklerimizde bulunmaktadır.

Hayvan satışı söz konusu değildir. Hibe hayvan alımı da yoktur.

Veteriner hekimlerimiz sadece parkımızdaki yaban hayvanlarına klinik hizmeti verebilmektedir. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında yaralı ve hasta yaban hayvanlarına müdahale yetkisi Orman ve Su İşleri ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüklerinin görev ve yetkisindedir. İzmir İl Müdürlüğü : 0232 369 50 55 – 369 80 06