Eğitim ve etkinliklerimiz ile akülü gezi aracımız belirtilen gün ve saatlerde belirtilen sayıda katılımcıya RANDEVU İLE HİZMET VERMEKTEDİR.

İzmir Doğal Yaşam Parkı Eğitim ve Etkinliklerinden yararlanılabilmek için dogalyasamegitim@izmir.bel.tr adresine okuladı, katılımcı sayısı, gün ve saat ve iletişim bilgisi gönderilmesi gerekmektedir. Talebinize Eğitim Birimi tarafından dönüş yapılarak detaylı bilgilendirme yapılacaktır. 

İZMİR DOĞAL YAŞAM PARKI EĞİTİM VE ETKİNLİKLERİYLE DE HİZMET VERİYOR.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nın görevleri ve amaçları arasında, yeryüzündeki canlı çeşitliliğini koruyarak yaşam seviyesini yükseltmek, doğanın ve biyolojik çeşitliliğin korunmasına ilişkin konularda eğitimler ve etkinlikler gerçekleştirerek ziyaretçilerini bilinçlendirmek, doğaya duyulan saygı ve sevgiyi arttırmak, doğanın ve yaban hayatın korunmasına yönelik bilimsel çalışmalara katkı sağlamak vardır.

İzmir Doğal Yaşam Parkı, ziyaretçilerinin güzel ve keyifli bir hayvanat bahçesi deneyimi yanında doğanın ve yaban hayatın korunması konularında bilinçlenmeleri ve iyi bir hayvanat bahçesi deneyimi kazanmaları için EĞİTİM HİZMETLERİ de sunmaktadır.

İzmir Doğal Yaşam Parkı açıldığı günden beri amaç ve görevlerini yerine getirirken, eğitim hizmetleri sunmak için bünyesinde bir de EĞİTİM BİRİMİ oluşturmuştur. Eğitim Birimi’nde görev alan biyologlar, veteriner hekimler, zooteknistler ve sahada görevli hayvan bakıcıları İzmir Doğal Yaşam Parkı bünyesinde planlanan eğitim ve etkinlikleri hayata geçirmektedir.

Her yıl İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda görev yapmakta olan tüm personel, kişisel ve mesleki bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla personel eğitimlerine katılmaktadır.

Her yaştan ziyaretçi için, özellikle de çocukların yaşlarına göre farklılık gösteren eğitim ve etkinlik programları hayata geçirilmiş, her geçen gün bu programlar geliştirilerek güncellenmiştir. Öğretmenlere ve ailelere yönelik bilgilendirme programlarının oluşturulması çalışmalarına da başlanmıştır.

23 Nisan Çocuk Şenliği, 4 Ekim Hayvan Hakları Günü, Çevre Haftası gibi özel günler için İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda özel programlar ve etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca hem ziyaretçilerimiz hem de yaban hayvanlarımızın parkta hoşça vakit geçirmeleri için özel davranış zenginleştirme etkinlikleri de gerçekleştirilmektedir.

Eğitim programları, yaban hayatı tanıtıcı, doğayı ve çevreyi korumaya yönelik katkı sağlayıcı özellikleriyle planlanmaya devem etmektedir.

Görsel ve grafik uygulamalı sunumlara ilaveten aktif saha çalışmalarıyla eğitimlerin daha heyecan verici ve bilgilendirici olması sağlanmıştır.

Üniversiteler, eğitim kurumları, okullar ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde eğitim ve etkinliklerinin daha geniş kitlelere ulaşması hedeflenmektedir.

EĞİTİM VE ETKİNLİKLER HAKKINDA
 

  • Randevu alırken İzmir Doğal Yaşam Parkı'na geleceğiniz saati değil eğitim ve etkinliğin uygulanma saatini dikkate alınız.

  • Eğitim ve etkinlikler sadece belirtilen gün ve saatlerde yapılabilir.

  • Ziyaretçi yoğunluğu nedeniyle hafta sonları, resmi tatiller ve bayramlarda etkinlik gerçekleştirilmemektedir.

  • Çarşamba ve Cuma günleri okul ziyaretlerinde öğrencilerden ve öğretmenlerden giriş ücreti alınmamaktadır.

  • İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda Eğitim, Etkinlikler ve Akülü Araç Hizmeti ÜCRETSİZDİR.