15 Mayıs Dünya İklim Günü      15 Mayıs Dünya İklim Günü kapsamında İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda,  14 – 17 Mayıs tarihleri arasında eğitimler verilecektir.  10.30 – 11.30 – 13.30 – 14.30 saatlerinde olacak eğitimlerimizden yararlanılabilmek için dogalyasamegitim@izmir.bel.tr adresine okuladı, katılımcı sayısı, gün ve saat ve iletişim bilgisi gönderilmesi gerekmektedir. Talebinize Eğitim Birimi tarafından dönüş yapılarak detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

15 Mayıs Dünya İklim Günü
 
“Çağımızın en belirleyici sorunu iklim değişikliğidir. Doğrudan yaşamımıza yönelik bir tehditle karşı karşıyayız. İklim değişikliği bizden daha hızlı ilerliyor. Gerekli önlemleri hemen almazsak, geri dönüş için mümkün olan en son noktayı kaçırabiliriz. Bunun sonuçları da hem doğa hem de insanlık için yıkıcı olabilir.”
                                                                                                                                                                                     António Guterres             
                                                                                                                                                                         Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri

Dünyamız giderek ısınıyor. Buzullar eriyor ve deniz seviyeleri yükseliyor. Karalarda kuraklık yaygınlaşıyor. Şiddetli yağışlar, seller fırtınalar ve kasırgalar şeklinde kendisini gösteren aşırı hava olayları hızla büyüyen bir tehdit oluşturuyor. İklim krizinin nedeninin insan faaliyetleri olduğuna dikkat çekmek ve buna yönelik bir farkındalık ve duyarlılık yaratmak amacıyla 15 Mayıs tarihi küresel çapta “Dünya İklim Günü” olarak kabul edilmiştir.

Kaynak : targetder.org

Tüm Duyurular

15 Mayıs Dünya İklim Günü 6.5.2024

      15 Mayıs Dünya İklim Günü kapsamında İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda,  14 – 17 Mayıs tarihleri aras ...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 18 yaş altı ziyaretçilerimize ücretsiz. 22.4.2024

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 - 28 Nisan tarihleri arasında 18 yaş altı ziyaretçilerimiz parkımız ...

2 Nisan'dan itibaren kapanış saatlerimiz değişiyor. 27.3.2024

İzmir Doğal Yaşam Parkı'na girişler mevsim koşullarının değişmesinden dolayı güneşin doğuş batış saatlerinde ki değişimler gö ...