3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü Kapsamında Okul Eğitimleri Düzenlenecektir.            3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü kapsamında İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda,  27 Şubat – 8 Mart tarihleri arasında eğitimler verilecektir.  10.30 – 11.30 – 13.30 – 14.30 saatlerinde olacak eğitimlerimizden yararlanılabilmek için dogalyasamegitim@izmir.bel.tr adresine okuladı, katılımcı sayısı, gün ve saat ve iletişim bilgisi gönderilmesi gerekmektedir. Talebinize Eğitim Birimi tarafından dönüş yapılarak detaylı bilgilendirme yapılacaktır. 

                                                                                       3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü Nedir ?

            20 Aralık 2013 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, yaban hayatının özgün değerleri ve etrafında örülü yaşam ağının sürdürülebilir kalkınmaya ve insanların refahına sağladığı katkıya dikkat çekmek için 3 Mart’ı Dünya Yaban Hayatı Günü ilan etti.
Dünya Yaban Hayatı Günü ile, gezegenimizin sahip olduğu yabani bitki ve hayvan türlerine dikkat çekmek ve koruma çabaları hakkında farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, yaban hayatının özgün değerleri ve etrafında örülü yaşam ağının sürdürülebilir kalkınmaya ve insanların refahına sağladığı katkıya dikkat çekmek için 3 Mart’ı Dünya Yaban Hayatı Günü ilan etti.

            3 Mart, Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşmesi’nin (CITES) 1973 yılında imzalandığı gün olması nedeniyle özel bir önem taşıyor. Hükümetlerarası işbirliğini güçlendiren bu sözleşme ile nesli tehlike altındaki türlerin uluslararası ticaretinin kontrol altında tutulması ve türlere yönelik suçların önlenmesi amaçlanıyor.
Kaynak : WWF-Türkiye

 

 

Tüm Duyurular

15 Mayıs Dünya İklim Günü 6.5.2024

      15 Mayıs Dünya İklim Günü kapsamında İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda,  14 – 17 Mayıs tarihleri aras ...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 18 yaş altı ziyaretçilerimize ücretsiz. 22.4.2024

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 - 28 Nisan tarihleri arasında 18 yaş altı ziyaretçilerimiz parkımız ...

2 Nisan'dan itibaren kapanış saatlerimiz değişiyor. 27.3.2024

İzmir Doğal Yaşam Parkı'na girişler mevsim koşullarının değişmesinden dolayı güneşin doğuş batış saatlerinde ki değişimler gö ...