Büyükşehir'den '23 Nisan' jesti: 1 hafta ücretsiz!

7.4.2021

Plan ve Bütçe ila Aile ve Çocuk Komisyonları'ndan oybirliği ile karara verilen gündem maddesinin Meclis üyeleri tarafından da kabul edilmesi halinde girişlerden ücret alınmayacak.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na sayılı günler kala İzmir Büyükşehir Belediyesi anlamlı bir karara imza attı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından İzmir'e gerçekleştirilecek ziyaretlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan  'İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın 06 ila 15 yaş arasında bulunan çocuklardan 17-25 Nisan tarihleri arasında giriş ücreti alınmayacak.

Plan ve Bütçe ila Aile ve Çocuk Komisyonları'nda görüşülen ilgili gündem maddesi oybirliği ile uygun bulunurken, komisyonlardan alınan kararın Meclis'te onaylanması durumunda ücretsiz girişin önü açılmış olacak.

Meclis gündeminde yer alan madde de şu ifadelere yer verildi;

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve bu bayram kapsamında düzenlenen etkinliklerinin ülkemiz açısından önemi nedeniyle farklı illerden ve çeşitli ülkelerden ilimize gelecek olan öğrencilerin (06 - 15 yaş arası) ücretsiz girişlerden yararlanabilmeleri için 4736 sayılı Kanunun 28/01/2002 tarihli ve 2002-3654 sayılı kararnamesine istinaden 17 - 25 Nisan 2021 (dahil) tarihleri arasında İzmir Doğal Yaşam Parkı'na ücretsiz giriş yapabilmelerinin oybirliği ile uygun bulunduğuna ilişkin Plan ve Bütçe – Aile ve Çocuk Komisyonları Raporu." 

Haber Arşivi

Doğal Yaşam Parkı’ndaki kızıl geyiklerin yeni yuvası Spil Dağı 5.5.2022

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nda dünyaya gelen kızıl geyikler, parktaki yaşam kalitesini belli s ...

Doğal Yaşam Parkı'nda Bayram Yoğunluğu 5.5.2022

Çiğli ilçesinde bulunan, 130 türden yaklaşık 2.000 hayvana ev sahipliği yapan park, bayramda ailesiyle güzel bir gün geçirmek iste ...

Çocuklar, Doğal Yaşam Parkı sizi çağırıyor! 20.4.2022

İzmir Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürü Şahin Afşin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı nedeniyle bir hafta boyunca İzm ...